Atmintinė prieš operaciją

 1. Atvykstant į operaciją, būtina su savimi turėti asmens pasą, asmens tapatybės kortelę arba kitą asmens dokumentą, kuriame nurodomas asmens kodas ir nuotrauka.
 2. Jei turite sveikatos sutrikimų (pavyzdžiui, alerginių reakcijų, širdies darbo sutrikimų, įgimtų ligų, lėtinių susirgimų ir pan.), apie tai praneškite gydytojui prieš operaciją.
 3. Praneškite chirurgui apie savo netikėtus sveikatos pasikeitimus prieš operaciją (peršalimą, kosulį, karščiavimą, infekciją, lėtinės ligos pablogėjimą). Dėl to, Jūsų paties saugumui, gali tekti atidėti operaciją.
 4. Pasitarkite su gydytoju, ar galite prieš operaciją gerti Jums įprastus vaistus.
 5. Jei pastoviai vartojate vaistus, pvz. nuo padidėjusio kraujospūdžio, juos rekomenduojama išgerti ne mažiau kaip 2 valandas iki operacijos su nedideliu kiekiu (50-100 ml) vandens.
 6. Jei geriate bet kokius kraują skystinančius vaistus, būtinai apie tai iš anksto informuokite chirurgą, geriausia – pirmo vizito metu. Vieną – dvi savaites iki operacijos negalima vartoti kraują skystinančių vaistų.
 7. Dvi savaites iki operacijos negalima gerti ASPIRINO (ar kitų medikamentų į kurių sudėtį įeina aspirinas).
 8. Operacijos išvakarėse pavalgykite tik lengvą vakarienę.
 9. Nevalgykite ir negerkite 8 val. iki operacijos.
 10. Nerūkykite 6 val. iki operacijos.
 11. Negerkite alkoholio 24 val. iki operacijos.
 12. Nusiprauskite po dušu namuose vakare prieš operaciją, arba operacijos dienos rytą.
 13. Nepamirškite pasiimti: savo nuolat vartojamų vaistų, asmens higienos priemonių.
 14. Jūsų patogumui mūsų klinikoje turėsite: paciento drabužius (chalatą, vienkartinės šlepetes, operacijai skirtų drabužių komplektą), rankšluosčius, atskirą dušą ir WC, televizorių, WI-FI internetą, skubios pagalbos iškvietimo sistemą.
 15. Atsivežkite laisvus, patogius drabužius, su kuriais grįšite į namus.
 16. Operacijos dieną nesineškite į gydymo įstaigą brangių daiktų, nedėvėkite papuošalų. Nenaudokite dekoratyvinės kosmetikos, nagai gali būti padengti nagų laku.
 17. Prieš vykdami į operacinę, palatoje palikite: laikrodį, papuošalus, apatinius rūbus, jei nešiojate – kontaktinius lęšius ar išimamus dantų protezus. Dėvėkite tik operacijai skirtus rūbus, kuriuos gausite klinikoje. Prieš įeinant į operacinę – pasišlapinkite.
 18. 24 valandas po anestezijos negalima: gerti nepaskirtų vaistų, vairuoti transporto priemonės, dirbti su mechanizmais arba pavojingą darbą, priimti atsakingus sprendimus, pasirašyti svarbius dokumentus.
 19. Jei dėl nenumatytų aplinkybių Jūs negalėsite atvykti operacijai paskirtu laiku, būtinai praneškite apie tai klinikos personalui ne vėliau kaip likus 2 paroms iki planuojamo operacijos laiko.
 20. Skambinkite esant bet kokiems klausimams, neaiškumams ar negalėdami atvykti numatytu laiku tel. nr. +370 618 73703 arba Jūsų operacijos asmeniniui vadybininkui. Taip pat rašykite el. paštu info@bariatricservice.com

Atmintinė prieš skrandžio endoskopijos tyrimą (gastroskopiją)

Gastroskopijai reikia pasiruošti iš anksto. Tyrimui ruoškitės vadovaudamiesi šiomis rekomendacijomis:

 1. 4 dienas iki tyrimo negalima gerti kraujo krešumą mažinančių vaistų.
 2. 12 valandų iki tyrimo negalima valgyti. Tyrimo metu skrandis turi būti tuščias.
 3. 3-4 valandas iki tyrimo negalima gerti jokių skysčių.
 4. Tyrimo dieną negalima gerti skrandžio rūgštingumą mažinančių vaistų.
 5. Kitus vaistus galima išgerti ne vėliau kaip 3-4 valandas iki tyrimo, užgeriant nedideliu kiekiu vandens.
 6. 2 valandas iki tyrimo rekomenduojama nerūkyti.

 

 

 

 

Ši informacija – rekomendacinio pobūdžio. Tikslesnę informaciją suteiks Jus operuojantis chirurgas.